Yabancı Dil Edinimi

İngilizce öğretmeni tarafından uygulanan İngilizce programımızın temel amacı öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek, başka bir dil ile de iletişim kurabileceklerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu dili öğrenmeye istek uyandırmaktır.

Oyun ve aktivite erken yaş çocuk eğitiminde önemli bir esastır. Bu yaş grubu çocuklarına özel oluşturduğumuz erken İngilizce programlarımızla onlara hem İngilizceyi sevdiriyor hem de okul öncesi eğitimlerine katkıda bulunuyoruz.

Tamamen anaokulu müfredatıyla paralel bir eğitim programıyla, profesyoneller tarafından yazılmış eğitim materyallerimizle öğrencilerin eğitimlerini destekliyoruz. İngilizce eğitim programımıza harmanladığımız sosyal aktivitelerimiz ve sanat atölyelerimizle öğrenmeyi hem daha eğlenceli hem de daha kalıcı kılıyoruz.

Burada üzerinde durulması gereken en önemli konu uyguladığımız programın “edindirme” programı olması. Bu programda “tekrar” en önemli anahtarımız. Bu yaş grubu öğrencilerimiz yavaş ama sağlam adımlarla ilerleyen bir programla “kalıcı” olarak İngilizceyi hayatlarına yerleştirirler. Bu yüzden de tekrar çok önemlidir. Her hafta muhakkak daha önce öğrenilen konular farklı aktiviteler ve oyunlarla tekrar edilir. Böylece eğitimde süreklilik sağlanmış olur.